Vyhledávače

Internetový vyhledávač je služba, která umožňuje na Internetu najít webové stránky, které obsahují vámi požadované informace. Uživatel zadává do rozhraní vyhledávače klíčová slova, která charakterizují hledanou informaci, a vyhledávač obratem na základě své databáze vypisuje seznam odkazů na stránky, které hledané informace obsahují: text, obrázky nebo jiné typy multimediálních informací. (citováno z wikipedie)

Google, provozovaný společností Google, je v současnosti nejpoužívanější internetový vyhledávač.

Yahoo! Inc. je americká společnost provozující stejnojmenný internetový portál, celosvětově velmi úspěšný.

AltaVista je internetový vyhledávač, jež byl světu představen 15. prosince 1995.  Dnes je AltaVista ve vlastnictví společnosti Yahoo! a stránky www.altavista.com používají vyhledávací databáze společnosti Yahoo.

Seznam.cz je nejnavštěvovanější český internetový portál. Byl založen roku 1996 Ivem Lukačovičem a stal se prvním českým internetovým vyhledávačem v České republice.

Centrum.cz je český internetový portál, který vznikl 7. září 1999 a podle výzkumu z července 2010 se jedná o třetí nejnavštěvovanější web v ČR.

Atlas.cz je český internetový portál internetu. Patří do portfolia produktů společnosti Centrum Holdings.

Jyxo.cz [džykso] je původem český internetový vyhledávač. Umožňuje vyhledávání v obsahu HTML, stránek PDF, souborů i dokumentů .doc (formát Microsoft Wordu) a navíc ještě vyhledávání obrázků a audiovizuálních dat.